بسم الله الرحمن الرحیم | ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

سبد خرید

«کیمیاگر» در پله دوازهم ایستاد

کیمیاگر، نوشته داستانی رضا مصطفوی، در پله دوازهم ایستاد.
این کتاب که نخستین چاپ آن در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ۹۸رونمایی شد، سه ماه بعد در آستانه عید غدیر، چاپ دوازدهمی شد.

کیمیاگر داستانی است برگرفته از ماجرایی واقعی، در عصر هارون الرشید است که مصطفوی آن را به شیوه هنرمندانه‌ای در قالب رمان بازسازی کرده است. یونس جوانی از اهل سنت، که در جستجوی کیمیا، به بغداد می‌رسد و در این جستجو، با دختری روبه‌رو می‌شود که مسیر خواست‌ها و آرزوهای او را تغییر می‌دهد.
نورا (حسنیه) دختری است که در یک ماجرای ناخواسته، در دربار حاکم امپراتوری اسلامی حاضر شده و دانشمندان دربار را با دانش کم‌نظیر خود مغلوب می‌کند.
سراسر داستان پر از اطلاعات تاریخی و مذهبی و حوادث جذابی است که خواننده به راحتی با آن همراه می‌شود.
خواندن این داستان هیجان‌انگیز تاریخی و زیبا برای تمامی نوجوانان و جوانان عزیز کشورمان که همیشه تشنه دانستن بیشتر و بیشتر هستند می تواند بسیار آموزنده و شیرین باشد.

رضا مصطفوی که نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی، کارشناس ارشد تاریخ تشیع و نیز تحصیل کرده علوم حوزوی است، آثار چندی در موضوعات کتابشناسی، تاریخ اسلام، و نیز دفاع مقدس منتشر کرده است. از مهمترین‌ترین کتابهای او می‌توان به کتاب های التیام(فرجام‌شناسی جریانهای تاریخ، و تمنا(آینده‌شناسی جامعه منتظر جهانی) اشاره کرد.

کیمیاگر، هدیه ارزشمندی به مناسبت عید غدیر است که انتشارات عهدمانا آن را در ۱۳۶صفحه رقعی منتشر کرده است.
این کتاب را میتوانید از کتابفروشیهای سراسر کشور و نیز از سایت عهدمانا به نشانی ahdemana.ir تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
مشاوره کتاب